Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

"Partyzant" Dojazdów zdobywcą Pucharu Wójta Gminy

W środę 15 sierpnia na boisku sportowym w Kocmyrzowie odbył się tradycyjny, piłkarski turniej o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Rozgrywki te organizowane w naszej gminie od wielu już lat mają charakter turnieju o piłkarskie mistrzostwo Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

W zawodach udział wzięły drużyny: „Partyzanta” Dojazdów „Eklera” Baranówka, „Sparty” Skrzeszowice, „Zawiszy” Sulechów, „Strażaka” Goszcza oraz gospodarze tegorocznych rozgrywek zespół „Sokoła” Kocmyrzów. Turniej rozegrany został systemem „pucharowo-turniejowym”. W pierwszej, eliminacyjnej serii spotkań, rozegrane zostały trzy mecze, które trwały 2 x 25minut, których zwycięzcy awansowali do rozgrywek finałowych Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Awans ten wywalczyły zespoły: „ Strażaka” Goszcza który zwyciężył drużynę „Zawiszy” Sulechów 4:3, Sparty” Skrzeszowice, która pokonała „Eklera” Baranówka po serii rzutów karnych 3:1 (w normalnym czasie gry spotkanie zakończyło się remisem 1:1) oraz zespół „Partyzanta” Dojazdów, po zwycięstwie 1:0, nad gospodarzami turnieju piłkarzami „Sokoła” Kocmyrzów.
Turniej finałowy rozpoczął się od spotkania piłkarzy „Strażaka” Goszcza z drużyną „Sparty” Skrzeszowice i zakończyło się zwycięstwem zespołu ze Skrzeszowic 5:2 W kolejnych rozegranych meczach drużyna „Partyzanta” Dojazdów pokonała „Strażaka” Goszcza 7:0, a następnie drużynę „Sparty” Skrzeszowice 2:0, zdobywając tym samym Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca już po raz drugi z rzędu. Drugie miejsca w turnieju zajął zespół „Sparty” Skrzeszowice, a trzecie drużyna „Strażaka” Goszcza.

Zdobywca Pucharu Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca 2018 zespół „Partyzanta” Dojazdów wystąpił w turnieju w następującym składzie: K. Matuszczyk, M. Morański, D. Kozik, D. Chłoń, Patryk Kalisz, Przemysław Kalisz, K. Biały, K. Linczowski, K. Socha, D. Kubacki, W. Kalisz, S. Rafałowski, A. Wójcik, R. Poskrobko, D. Kwiecień, P. Cholewa, R. Gruchała, G. Rutka. Trenerem zespołu z Dojazdowa jest Ł. Stachurski, a Prezesem klubu pan W. Radoszek.
Zawody w Kocmyrzowie zakończyła uroczysta ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom, przez ich fundatora Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca pana Marka Jamborskiego.
 Zwycięska drużyna otrzymała z rąk pana Wójta pamiątkowy Puchar oraz nagrodę finansową. Nagrody takie, wraz z honorowymi dyplomami, otrzymały również zespoły, które zajęły drugie i trzecie miejsce w rozgrywkach.

Warto w tym miejscu podkreślić bardzo dobrą organizację tegorocznych zawodów w Kocmyrzowie, do czego w istotny sposób przyczyniły się panie z kocmyrzowskiego Koła Gospodyń Wiejskich, a także coraz większe zainteresowanie, jakim cieszą się te rozgrywki wśród naszych mieszkańców, będąc kolejną już formą integracji lokalnej i środowiskowej.