Podpisana umowa o dofinansowanie OZE

W dniu 27 grudnia 2018 r. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca pan Marek Jamborski przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy pani Kornelii Łakomy, podpisali umowę o dofinansowanie projektu pn. „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla Gmin Województwa Małopolskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, Poddziałanie: 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość Projektu wynosi: 68 991 097,56 PLN, z czego Instytucja Zarządzająca RPO WM przyznaje dofinansowania w kwocie 36 156 392,49 PL.

Przypomnijmy, iż Gmina Kocmyrzów-Luborzyca, jako Lider projektu partnerskiego zrzeszającego 41 gmin z województwa małopolskiego, aplikowała o dofinansowanie realizacji tego Projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, poprzez złożenie wniosku o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Ta wspólna inicjatywa Jednostek Samorządu Terytorialnego związana jest ze zmniejszeniem emisji CO2 oraz redukcji pyłów PM10, PM2,5. Dzięki wybudowaniu instalacji OZE u mieszkańców Gmin oraz na budynkach Użyteczności Publicznej obejmujących instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, powietrzne pompy ciepła oraz kotły na biomasę uda się osiągnąć wymierne korzyści w postaci poprawy jakości powietrza oraz redukcji dwutlenku węgla.

2019-01-11