Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Pokaz ekonomicznego palenia w piecu-12.01.2019 r.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy, którym zależy na jak najlepszym wykorzystaniu opału w swoich piecach, przy jednoczesnym ograniczeniu powstawania sadzy i dymu tj. elementów mających ogromny wpływ na lokalną jakość powietrza, Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w pokazie ekonomicznego palenia w piecach i kotłach, które odbędzie się w dniu 12.01.2019 r. (sobota) o godz. 10.00 na parkingu przy budynku Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Luborzyca 97.

 

Pierwsza część pokazu będzie polegać na porównaniu procesu spalania w dwóch identycznych piecykach, gdzie zastosowano takie samo paliwo (węgiel, drewno) w tej samej ilości. Różnica polega na metodzie rozpalania pieca. Pierwszy piecyk typu koza, po rozpaleniu na ruszczcie zostanie zasypany paliwem do pełna, a drugi po napełnieniu paliwem, zostanie rozpalony od góry.

W efekcie będzie można zaobserwować różnice w ilości wydobywającego się dymu z prowizorycznych kominów. W międzyczasie osoba prowadząca pokaz, będzie odpowiadała na wszelkie pytania widzów, rozdając uprzednio przygotowane ulotki.

 

Druga część spotkania ma odbyć się na sali konferencyjnej tut. urzędu gminy, gdzie zostanie wyświetlona i omówiona prezentacja multimedialna dotyczącą tematu ekologicznego spalania węgla i drewna w domowych paleniskach.

 

Serdecznie zapraszamy !

2019-01-14