Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Pomoc uchodźcom - 2.03.2022

W związku ze zmieniającą się sytuacją na Ukrainie i przybywającą liczbą uchodźców, w tym rodzin wielodzietnych, których nie należy rozdzielać na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca organizowane są zbiorcze punkty noclegowe. Sześć pierwszych lokalizacji dostępnych będzie między innymi w szkołach i remizach strażackich. Obecnie trwa wyposażanie punktów noclegowych.

 

Uchodźcy rozlokowani w domach prywatnych mogą uzyskać pomoc rzeczową ze zbiórek organizowanych na terenie gminy. Zgłosić można się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej tel: 12 387-11-10 uruchomiony został także adres mailowy pomocukrainie@kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl.

 

Wszystkie osoby pochodzenia ukraińskiego które przybywają na teren gminy proszone są o wypełnienie Karty Zgłoszenia Pobytu dostępnej również w języku ukraińskim. Karty dostarczać należy na dziennik podawczy do Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

 

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa do 31 marca wprowadza się bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej na terenie Gminy Kraków i gmin sąsiadujących dla uchodźców pochodzenia ukraińskiego. Uprawnienia przysługują na podstawie paszportu i innych dokumentów potwierdzających przekroczenie granicy Polski od dnia 24 lutego.

 

Przypominamy, że organizatorem pomocy w Małopolsce jest Małopolski Urząd Wojewódzki, poprzez Powiat Krakowski i gminy powiatu. Mieszkańcy Gminy Kocmyrzów-Luborzyca którzy chcieliby przyłączyć się do pomocy proszeni są o przesłanie dobrowolnych deklaracji na adres pomocukrainie@kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl.

 

Informujemy także, że pod numerem telefonu: 12 210 20 02  pracownicy Urzędu Wojewódzkiego będą udzielać informacji Ukraińcom szukającym schronienia w naszym województwie.

Podstawowe Informacje dla uchodźców z Ukrainy są publikowane na stronie: https://www.gov.pl/web/mswia/informacja-dla-uchodzcow-z-ukrainy

 

Pliki do pobrania:
2022-05-05