Gmina Kocmyrzów-Luborzyca. W dwudziestu pięciu sołectwach, na osiemdziesięciu dwóch kilometrach kwadratowych osiedliło się szesnaście tysięcy mieszkańców i ciągle pojawiają się nowi. Szacuje się, że w ostatnich kilku latach z każdym rokiem przybywa około 300 nowych domów. Jakie zabytki znajdują się na terenie gminy, które z nich są częścią Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej, w jakich miejscach zlokalizowane są perełki architektury sakralnej, jak mieszkańcy dbają o tradycje i lokalną kulturę. Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego prze Stowarzyszenie Korona Północna Krakowa, które od wielu lat wspomaga gminę w pozyskiwaniu dofinansowania na inwestycje i projekty przyjazne środowisku.

Barwy, herb i logo gminy - dowiedz się więcej.

2022-08-03