Prace w terenie - utrzymanie i pielęgnacja zieleni

Pomimo trwającej epidemii (COVID -19) dbamy o otoczenie gminy. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa prowadzimy prace związane z utrzymaniem oraz pielęgnacją zieleni.

Dziś (16.04.2020) wysialiśmy trawę wokół stawu w miejscowości Dojazdów, dzięki czemu w najbliższym czasie teren zyska na wyglądzie i będzie cieszył mieszkańców gminy. Dodatkowo przypominamy, że w zeszłym roku udało nam się w sąsiedztwie stawu dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej wykonać ścieżkę edukacyjno – ekologiczną i posadzić rośliny pyłochwytne, zamontować ławki. W najbliższym czasie w miejscu tym powstanie również plac zabaw dla najmłodszych, wykonany w ramach funduszu sołeckiego.

Trwają również prace pielęgnacyjne w innych miejscach gminy. Wykonane zostały prace pielęgnacyjne zieleni na rondach wzdłuż drogi 776 oraz uporządkowana została zieleń na park & ride w Kocmyrzowie, rośliny zostały nawożone, przycięte, dosypana została kora. Przy wjeździe na parking została założona rabata z trawą oraz nowymi roślinami.

Dziś (16.04.2020) w Wysiołku Luborzyckim rozpoczęliśmy prace porządkowe w Parku Lipowym, które realizowane są z funduszu sołeckiego. W ramach tych prac poprawimy istniejące urządzenia, które zostaną wyremontowane (oczyszczone i odmalowane), położymy nowe zadaszenie nad siedziskami, wykonamy palenisko a także inne prace towarzyszące.

2020-04-16