Prelekcja - "Jak segregować odpady i jakie korzyści z tego otrzymujemy oraz jak prawidłowo kompostowac bioodpady"

Z okazji przypadającego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Ziemi w dniu 24 kwietnia 2023 r. Ekodoradcy Urzędu Gminy Kocmyrzów- Luborzyca przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Goszycach prelekcję dotyczącą „Jak segregować odpady i jakie korzyści z tego otrzymujemy oraz jak prawidłowo kompostować bioodpady”.

Podczas spotkania Ekodoradcy Gminy Kocmyrzów- Luborzyca wprowadzili uczestników w temat ekologii i wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka.

Na koniec spotkania wspólnie z uczestnikami został przeprowadzony Quiz o tematyce segregacji odpadów, gdzie w sposób bezbłędny segregowali śmieci.

Prelekcja spotkała się z pozytywnym odbiorem młodzieży i jest kolejnym krokiem edukacyjnym w zakresie inicjatyw pro-ekologicznych Gminy.

2024-03-15