Program „Moja Woda” - możliwość składania wniosków do WFOŚiGW w Krakowie od 1 lipca

Od 1 lipca 2020 r. można składać wnioski o dofinansowanie na instalacje przydomowej retencji w ramach programu „Moja Woda” przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Beneficjentami są osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, z uwzględnieniem domów nowo budowanych. W ramach programu można otrzymać maksymalnie 5 tysięcy złotych, nie więcej jednak niż 80% poniesionych kosztów instalacji zatrzymujących wodę z okolicy. Mogą to być nie tylko oczka wodne, ale również zbiorniki retencyjne podziemne i naziemne, przewody odprowadzające wody opadowe oraz elementy do nawadniania czy innego wykorzystania zgromadzonej wody.

Wnioski z terenu województwa małopolskiego należy składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, ul. Kanonicza 12.

W celu uzyskania dofinansowania należy wejść na stronę WFOŚiGW w Krakowie: https://www.wfos.krakow.pl/program-priorytetowy-moja-woda/ i zapoznać się z dostępnym tam regulaminem. Następnie należy pobrać formularz wniosku, wypełnić go w wersji elektronicznej i wysłać na adres moja.woda@wfos.krakow.pl. Poprawnie wypełniony wniosek należy następnie wydrukować, podpisać i złożyć w siedzibie Funduszu lub wysłać pocztą. Termin realizacji powyższego programu obejmie lata 2020 – 2024, podpisanie umów realizowane będzie do 30 czerwca 2024 r., natomiast wydatkowanie środków do końca 2024r. Okres kwalifikowalności kosztów od 01.06.2020 r. do 30.06.2024 r. - zadanie nie może być zakończone przed datą złożenia wniosku. Nabór wniosków ma charakter ciągły w okresie od 1 lipca 2020 r. do 31 maja 2024 r. lub do czasu rozdysponowania puli środków.

W celu uzyskania dodatkowych informacji pytania można zadawać na adres e-mail: moja.woda@wfos.krakow.pl lub kontaktować się z pracownikami:
Joanna Czeluśniak – 516 280 008, Malwina Mazurek – 511 122 940

2020-07-01