Wsparcie dzieci i wnuków z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym w ramach Programu Grantowego

Informujemy, iż w związku z pozytywną opinią Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o występowaniu na naszym terenie mienia i nieruchomości PPGR, w tym nieruchomości zamieszkałych przez byłych pracowników PPGR, wystąpiliśmy z wnioskiem o wsparcie w ramach Programu „Cyfrowa Gmina – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”.

W ramach Programu, w przypadku przyznania grantu (3 500 zł dla 1 ucznia z rodziny PPGR) będziemy mogli sfinansować zakup sprzętu komputerowego (laptopów) oraz dostęp do Internetu. Wsparcie w rozwoju cyfrowym dotyczy dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR, uczniów szkół podstawowych i średnich którzy zamieszkują na terenie naszej gminy, są krewnymi w linii prostej osób, które pracowały w PPGR-ach i zamieszkiwały na terenie gminy. Wsparcie nie przysługuje tym uczniom, którzy otrzymali na własność lub w drodze użyczenia w roku 2020 lub 2021 sprzęt komputerowy zakupiony ze środków publicznych, środków NGO lub w inny sposób otrzymali zwrot kosztów lub dofinansowanie zakupu.

W związku z powyższym, zgodnie z Regulaminem, aby zakwalifikować się do Programu należy złożyć w terminie do 16 listopada 2021 r. do godz. 15.00 oświadczenia, których wzory dostępne są poniżej. Do oświadczeń należy dołączyć dokument potwierdzający zatrudnienie w PPGR, jeśli składający oświadczenie jest w posiadaniu tegoż dokumentu.

Dokumenty należy składać w Urzędzie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, ul. Jagiellońska 7; 32-010 Luborzyca /dziennik podawczy/ w godzinach pracy urzędu.

Wszelkie informacje o Programie znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

2021-11-08