Projekt Małopolskie Talenty - I i II etap edukacyjny

Celem projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualizacja podejścia w szczególności do uczniów o szczególnych potrzebach w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Kocmyrzów-Luborzyca w okresie od 01.09.2019 r. do 30.06.2022 r.

Grupa docelowa:

8 szkół podstawowych w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca i 270 uczniów tych szkół.

Główne zadania:

- utworzenie Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca

- realizacja zajęć pozalekcyjnych rozwijających kompetencje kluczowe w tym:

a) matematyczne i naukowo-techniczne

b) język angielski

c) informatyczne

d) przedsiębiorczość

e) dodatkowo dla każdej grupy kluczowe kompetencje ponadprzedmiotowe

W ramach projektu zostanie utworzone Centrum Wsparcia Uczniów Zdolnych w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca z lokalizacją w 8 szkołach podstawowych:

- Szkoła Podstawowa im. 600-lecia Uniwersytetu Jagielońskiego w Luborzycy

- Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach

- Szkoła Podstawowa im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy

- Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Goszycach

- Szkoła Podstawowa w Kocmyrzowie I

- Szkoła Podstawowa w Karniowie

- Szkoła Podstawowa w Pietrzejowicach

- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach

Będą tam realizowane zajęcia pozalekcyjne, których celem jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów z uwzględnieniem indywidualnego podejścia w szczególności do uczniów o szczególnych potrzebach. CWUZ obejmie 2 etapy edukacyjne w 3 latach szkolnych: 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022.

Realizowane będą programy zajęć pozaszkolnych dostępnych na stronie www.malopolskietalenty.pl (j.angielski, matematyka, przedsiębiorczość, TIK-informatyka, kompetencje ponadprzemiotowe). Zajęcia odbywać się będą w grupach 8-10-os. w okresie IX.2019r.-VI.2022r. Każda grupa zrealizuje min. 60 godzin przez jeden rok szkolny. W kolejnym roku szkolnym uczeń może kontynuować udział w projekcie na innych zajęciach a w kolejnym etapie w dowolnie wybranych.

Uzupełnieniem zajęć pozaszkolnych w SP-I i SP-II będą wyjazdy do Centrum Nauki w Łodzi.

Do realizacji zajęć zakupione zostaną nowoczesny sprzęt komputerowy oraz pomoce dydaktyczne.

2019-04-23