Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Długofalowa perspektywa współpracy, poszukiwanie nowych rozwiązań i sposobów pozyskiwania finansowania były tematami poruszanymi podczas roboczego spotkania wójta gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marka Jamborskiego z Marcinem Szczypczykiem dyrektorem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”. Urząd współpracuje ze stowarzyszeniem od 2009. W zajęciach prowadzonych przez „Ognisko” ─ między innymi w Środowiskowym Domu Samopomocy Świt w Miłocicach i Warsztacie Terapii Zajęciowej w Pobiedniku Małym ─ uczestniczy kilkanaście osób z terenu gminy.

„Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby społeczności lokalnej w dziedzinie opieki nad osobami niepełnosprawnymi będą coraz większe. Już teraz wzrasta liczba osób z niepełnosprawnością i chorobami sprzężonymi, stąd też szukamy nowych rozwiązań. Pracujemy nad poszerzeniem możliwości wsparcia tych osób”─ powiedział podczas spotkania wójt gminy.

W rozmowach uczestniczyli także Elżbieta Turek kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy i Katarzyna Łojek-Czado inspektor Referatu Rolnictwa i Gospodarki Gruntami UG.

2022-05-05