Sala gimnastyczna w Łuczycach

Prace związane z opracowaniem dokumentacji technicznej dotyczącej budowy sali gimnastycznej wraz z zapleczem rozpoczęły się we wrześniu 2016 r. Dokumentację projektową opracowała firma FDELITA Piotr Frosztęga z siedzibą w Krakowie przy ul. Fredry 4F/14.

Z dniem 29.03.2018 r. Starostwo Powiatowe w Krakowie wydało decyzję pozwolenia na budowę.

Umowa z wykonawcą obiektu – firma SAWBUD Damian Broda z siedzibą w Michałowicach, została podpisana 13.05.2019 r. Prace związane z budową obiektu rozpoczęły się w maju 2019 r. i trwały do sierpnia 2020 r. Nadzór nad realizacją zadania sprawowało Przedsiębiorstwo Usługi Budowlane Teresa Siadak z Krakowa.

Obiekt składa się z:

• sala gimnastyczna – główna strefa funkcjonalna

• pierwsze stałe wyposażenie sali gimnastycznej: tablice do koszykówki, zestaw do siatkówki, drabinki gimnastyczne, tablica wyników, siatka ochronna na okna, piłkochwyty

• zaplecze higieniczno – sanitarne dla uczniów

• zaplecze socjalne dla nauczycieli/ trenerów

• sale dydaktyczne (pracownia humanistyczna, językowa na 24 stanowiska, chemiczno-fizyczna), gabinet terapeutyczny (psychologiczno-pedagogiczno-logopodeyczny)

• komunikacja

• sanitariaty

• pomieszczenia pomocnicze: kotłownia, magazyn sportowy, pomieszczenie gospodarcze

Przestrzeń komunikacyjna zakończona jest łącznikiem prowadzącym do istniejącego budynku szkoły.

Ilość kondygnacji – 2.

Pomieszczenia parteru zajmują powierzchnię 683m2, w tym sala gimnastyczna - 404 m2. Powierzchnia użytkowa piętra – 238 m2.

Otwarcie nowej sali gimnastycznej w Łuczycach 16.09.2020 r. - FOTORELACJA

Zachęcamy do obejrzenia filmu dotyczącego nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Łuczycach.

2020-09-15