Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Setne urodziny Pana Franciszka

27 września 2018 roku miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W tym dniu bowiem swoje setne urodziny obchodził mieszkaniec naszej gminy Pan Franciszek Chmiel z Dojazdowa.

Na tę niecodzienną uroczystość przybył Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, który przekazał Panu Franciszkowi szczere gratulacje i życzenia kolejnych lat, bogatych w zdrowie i szczęśliwe chwile. Gratulacje złożyli również Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Ewelina Kałkus oraz Radny Dojazdowa Władysław Zięciak. Uroczystość uświetnili śpiewem i grą krakowiacy z Koła Gospodyń z Dojazdowa. Listy gratulacyjne z okazji setnych urodzin przesłali także: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik. Jubilat otrzymał od gości mnóstwo życzeń, kwiatów i prezentów. Podczas uroczystości Jubilat nie krył wzruszenia i radości z odwiedzin i powinszowań.

Setna rocznica urodzin stała się także doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu Jubilata. Pan Franciszek Chmiel urodził się 27 września 1918 roku w Luborzycy.

Tam mieszkał do roku 1945, potem przeprowadził się do Dojazdowa, gdzie wraz z żoną wybudowali dom. Całe swoje życie prowadził gospodarstwo rolne, do 98 roku życia pracował na roli. Był również masarzem wyrobów wiejskich.
Pan Franciszek doczekał się 2 dzieci, 2 wnucząt i 3 prawnucząt. Obecnie Jubilat cieszy się dobrym stanem zdrowia i jest w pełni samodzielny, może też pochwalić się doskonałą pamięcią.

Jak mówi rodzina, Pan Franciszek nie choruje i mało chodzi do lekarzy - może to „recepta na długowieczność” - żartuje córka Pana Franciszka, Pani Danuta.

Jubilatowi jeszcze raz życzymy zdrowia i wszelkiej radości.

 

 

2019-01-09