Setne urodziny Pana Józefa

W dniu 2 marca 2021 roku miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, bowiem do szacownego grona stulatków, mieszkańców naszej gminy, dołączył Pan Józef Doniec z Woli Luborzyckiej.

Z tej to okazji Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski złożył Panu Józefowi serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia, bogatych w zdrowie i szczęśliwe chwile, a także wręczył Dostojnemu Jubilatowi bukiet kwiatów i okolicznościowy list gratulacyjny.

Pan Józef Doniec urodził się 2 marca 1921 roku w Woli Luborzyckiej. Z tą miejscowością związane jest całe jego życie. Od 14 roku życia pracował w rodzinnym gospodarstwie rolnym, z którego utrzymywał rodzinę – żonę i trzy córki. W latach 1940-1943 był żołnierzem Armii Krajowej, a następnie działał w Batalionach Chłopskich. Jest członkiem Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP. Za liczne zasługi Pan Józef został uhonorowany wieloma odznaczeniami, w tym m. in. Krzyżem Partyzanckim, Krzyżem AK oraz Krzyżem Batalionów Chłopskich. Pan Józef pełnił również szereg funkcji społecznych. Był sołtysem Woli Luborzyckiej, Radnym Gminy Kocmyrzów-Luborzyca i aktywnym działaczem Kółka Rolniczego.
Dziś naszemu Jubilatowi dopisuje dobre zdrowie i cieszy się On wspaniałą rodziną. Pan Józef doczekał się bowiem 6 wnuków i 15 prawnuków.

Dostojnemu Jubilatowi Panu Józefowi Dońcowi życzymy, aby kolejne lata szczęśliwie mijały Mu w zdrowiu, atmosferze miłości i wsparcia najbliższych.

2021-03-02