Setne urodziny Pani Stanisławy Świerkowskiej

5 kwietnia 2023 roku w Łuczycach miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W tym dniu swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka naszej gminy Pani Stanisława Świerkowska. Z tej wyjątkowej okazji Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski złożył Pani Stanisławie serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia, bogatych w zdrowie i szczęśliwe chwile, a także wręczył Jubilatce okolicznościowe listy gratulacyjne, które z okazji setnych urodzin przesłali: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Życzenia Dostojnej Jubilatce złożyli również: przedstawiciel krakowskiego Oddziału KRUS Maciej Pituch oraz Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Ewelina Kałkus.

Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów, do którego kiedyś należała Pani Stanisława. Nie zabrakło też pięknego śpiewu zespołu wokalnego ”Wspomnienie”, któremu wtórowała nasza Jubilatka.
Setna rocznica urodzin okazała się być także doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń z życia Jubilatki. Pani Stanisława Świerkowska urodziła się 5 kwietnia 1923 roku w Mieronicach (woj. świętokrzyskie). Po ukończeniu szkoły, przez długie lata ciężko pracowała w majątku dworskim. Do Łuczyc sprowadziła się w 1939 roku i tutaj wyszła za mąż. Jak wspomina Pani Stanisława nie miała łatwego życia, ale każdą wolną chwilę poświęcała swojej pasji, jaką było zbieranie grzybów w pobliskich lasach.

Pani Stanisława doczekała się 3 dzieci, 6 wnuków i 7 prawnuków.

Mimo sędziwego wieku Pani Stanisława jest osobą samodzielną i cieszy się dobrym zdrowiem. Jak mówi córka Jubilatki Anna: Mama nie zażywa żadnych leków i czyta bez okularów ulubione romanse.

Szanownej Jubilatce życzymy, aby kolejne lata szczęśliwie mijały w zdrowiu, atmosferze miłości i wsparcia najbliższych.

2024-03-15