Trwają przygotowania do spotkania wigilijnego 2019.

Jak już wcześniej informowaliśmy, dzięki udziałowi w ogłoszonym przez Wojewodę Małopolskiego konkursie na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej, Stowarzyszenie „Gmina Aktywna +” pozyskało na organizację „Międzypokoleniowego Spotkania Wigilijnego” ponad 10 tys. zł, kwota ta pozwoli pokryć koszty przygotowania świątecznego spotkania.

Idea organizacji spotkań wigilijnych zapoczątkowana została przed 3 laty przez Komisję Zdrowia,  Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca i jej ówczesną przewodniczącą - panią Łucję Nagacz i na trwałe wpisała się w tradycję gminy.

Trzecie już „Międzypokoleniowe Spotkanie Wigilijne” planowane jest na 20 grudnia 2019 r. w Budynku Wielofunkcyjnym w Baranówce i zgromadzi około 80 uczestników – starszych, samotnych, niepełnosprawnych mieszkańców gminy, którzy zostali wskazani przez znających środowisko pracowników socjalnych tut. GOPS. W spotkaniu wigilijnym będą również wzorem lat ubiegłych uczestniczyły rodziny wielodzietne, niepełne, które przyjdą z dziećmi.

Na uczestników spotkania będą czekały wigilijne potrawy, ciasta, słodycze. Dzieci będą ubierały choinkę i dekorowały świąteczne pierniczki a każdy z zaproszonych gości otrzyma mikołajkowy prezent przyozdobiony w wykonane przez uczniów miejscowych szkół specjalnie dla uczestników wigilii kolorowe serduszka pełne ciepłych życzeń.

Źródło: GOPS Kocmyrzów-Luborzyca

2019-12-13