Spotkanie z Sołtysami w dniu 30.03.2023r.

W czwartek 30 marca 2023 r. w sali obrad Urzędu Gminy odbyło się spotkanie Wójta Gminy Marka Jamborskiego z Sołtysami, podczas którego obecni byli także pracownicy Urzędu Gminy oraz pan Marcin Fijoł – właściciel Biura M-FLOW i jego główny projektant. Uczestniczyli w nim także reprezentanci Społecznego Komitetu, który działa na rzecz powstania linii tramwajowej łączącej naszą gminę z Krakowem.

Czwartkowe spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Marek Jamborski, który powitał wszystkich obecnych, a następnie przedstawił problematykę, która zostanie omówiona w jego trakcie. Po wystąpieniu pana Wójta, obecni na spotkaniu Sołtysi wysłuchali informacji dotyczącej realizacji zdań w ramach środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego, a następnie szczegółowej informacji dotyczącej inwestycji zrealizowanych na terenie naszej gminy w roku 2022 oraz planowanych, bądź też będących obecnie na etapie realizacji zadań inwestycyjnych. Informację tę przedłożyła zebranym pani Joanna Marona.

W dalszej części spotkania głos zabrał pan Marcin Fijoł, który przedstawił zebranym informację o pracach związanych z budową głównego kolektora zrzutu ścieków do infrastruktury miasta Krakowa. Kolektor ten przebiegał będzie od sołectwa Baranówka do ul. Mistrzejowickiej w Krakowie. Następnie, kwestie dotyczące przebiegu procesu projektowania lokalnych oczyszczalni ścieków w gminie przedstawił pan Michał Ból. W kolejnym punkcie spotkania Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Agnieszka Kozłowska, przedstawiła sprawozdanie z jego funkcjonowaniu w roku 2022, a także o planach na bieżący rok. Uzupełnieniem wystąpienia pani A. Kozłowskiej były informacje dotyczące m.in. utrzymania czystości w miejscach publicznych, które przedstawiał M. Ból. Następnie informację o swojej działalności oraz planach na najbliższą przyszłość przedłożyła obecnym na spotkaniu Pełnomocnik ds. komunikacji i promocji Aneta Caba.

2024-03-15