Start zawodniczek Unique Cheerleaders w Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Orlando 2023

Zawodniczki Klubu Sportowego Unique Cheerleaders Kocmyrzów Luborzyca tworzyły skład Kadry Narodowej w czasie Mistrzostw Świata Cheerleaders, w Orlando.

Mistrzostwa Świata-największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie cheerleadingu odbyło się 19-21 kwietnia 2023 roku, w kompleksie ESPN na Florydzie. W całym turnieju organizowanym przez International Cheer Union wzięły udział reprezentacji z 65 krajów. Reprezentację Polski tworzyły między innymi Julia Czajor i Wiktoria Doniec, startując w choreografii przygotowanej przez Urszulę Papkę. Opiekę nad organizacją wyjazdu sprawowała Lidia Stefańska-główny trener i prezes Klubu Sportowego.

Zawodniczki Unique Cheerleaders otrzymały powołanie rok temu, zdobywając tytuł Mistrza Polski, w kategorii Duet Senior Freestyle Pom. W trakcie Mistrzostw Świata uplasowały się na 19 miejscu spośród 29 prezentacji.

To ogromny sukces zarówno dla zawodników, jak i trenerów. Start duetu był debiutem zawodników z Unique w czasie Mistrzostwach Świata. Rywalizacja na najbardziej rozpoznawalnym parkiecie na Świecie jest spełnieniem marzeń każdego zawodnika oraz trenera. To także ogromna szansa, by obserwować najlepszych, zdobyć kolejne doświadczenie i móc rozwijać się na jeszcze wyższym poziomie.

Start w Mistrzostwach Świata poprzedzony był ponad półrocznymi przygotowaniami. Dla zawodniczek był to czas intensywnej pracy fizycznej i wielu wyrzeczeń. Jak twierdzi Wiktoria, jedna z reprezentantek, największą motywację do pracy czerpała ze wsparcia najbliższych. Zdaniem Julii, przygotowania do Mistrzostw Świata pokazały jak dyscyplina i sumienne trenowanie pozwalają na progres po każdych zajęciach. Trener duetu-Urszula dodaje, że najbardziej satysfakcjonującym momentem pracy była obserwacja budującej się pewności siebie u zawodniczek po każdym treningu.

Poza sportowymi emocjami reprezentacja miała okazję do chwili relaksu w magicznym świecie Disneylandu.

Dzięki kolejnym zwycięstwom w Polsce już za rok zawodniczki będą mieć szansę wystąpić w Orlando, tym razem w dwóch kategoriach zespołowych. Aktualnie reprezentacja Unique Cheerleaders przygotowuje się do kolejnych krajowych i zagranicznych startów, w tym Mistrzostw Europy w Weronie.

Głównym Partnerem przygotowań i startu w Mistrzostwach Świata Cheerleaders jest Województwo Małopolskie. Wyjazd został dofinansowany ze środków Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Dzięki licznym sponsorom i darczyńcom Klubowi udało się sfinansować udział Kadry w Mistrzostwach Świata.

2024-03-15