Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Szczepienia przeciw COVID -19 w Kocmyrzowie

W niedzielę 26 września br. w Ośrodku Zdrowia w Kocmyrzowie zorganizowana została akcja szczepień przeciwko COVID – 19 szczepionką firmy Johnson&Johnson. Była ona prowadzona przez personel medyczny Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, na co dzień pracujący we wspomnianym Ośrodku. Pierwsi chętni do zaszczepienia mieszkańcy gminy, pojawili się w Ośrodku tuż po godzinie 8:00. Łącznie, z możliwości przyjęcia szczepionki, skorzystało w niedzielę 26 września 41 osób, a wśród nich była 94-letnia mieszkanka naszej gminy.

Podczas trwającej akcji szczepień, nie tylko osoby szczepiące się, ale wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogli skorzystać z różnorakich informacji udzielanych w punkcie informacyjnym przygotowanym przez pracowników Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu strażaków OSP Karniów niedzielna akcja szczepień przebiegła w sposób sprawny i zorganizowany. Druhowie z Karniowa m.in. dowozili do Ośrodka Zdrowia w Kocmyrzowie najstarsze osoby chcące się tego dnia zaszczepić.

2021-09-27