15 lipca 2019 r. odbyło się specjalne szkolenie dla sołtysów naszej gminy dotyczące Funduszu Sołeckiego, który zgodnie z uchwałą Rady Gminy będzie realizowany z budżetu przyszłego roku.

Szkolenie to prowadził pan dr Wojciech Lachiewicz – Wiceprezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie, a obok sołtysów i członków Rad Sołeckich uczestniczyli w nim także: Wójt Gminy Marek Jamborski, Radni Gminy oraz pracownicy merytoryczni Urzędu Gminy.

Podczas szkolenia poruszono następujące kwestie:

- co to jest Fundusz Sołecki i jakie jest jego miejsce w budżecie gminy

- jaki jest schemat źródła finansowania Funduszu Sołeckiego oraz formy wnioskowania o Fundusz Sołecki, zasady jego realizacji i wydatkowania

- w jaki sposób wylicza się wysokość Funduszu Sołeckiego dla danego sołectwa

Po zakończonej prezentacji poświęconej ww. zagadnieniom odbyła się dyskusja, w trakcie której uczestnicy szkolenia mieli możliwość zadawania szczegółowych pytań dr Lachiewiczowi.

Poniżej przedstawiamy Państwu szczegółową prezentację ze szkolenia.

Pliki do pobrania:
2019-07-16