Trwają prace konserwatorskie przy kapliczce w Baranówce

Z dniem 11.09.2020 r. podpisana została z Województwem Małopolskim umowa o udzielenie pomocy finansowej na realizację zadania pn. „Kompleksowe prace konserwatorsko-budowlane przy kapliczce Matki Boskiej w Baranówce z 1864r. na terenie Zespołu Dworskiego z 1926 r.” w ramach konkursu pn. „Kapliczki Małopolski_2020”.

Obecnie trwają prace konserwatorskie i restauratorskie przy kapliczce. Zabytkowy obiekt zostanie odnowiony i zabezpieczony przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i upływem czasu. Kapliczka w Baranówce stanowi ważny element dziedzictwa kulturowego Gminy i lokalnej tożsamości mieszkańców.

Całkowity koszt rewitalizacji kapliczki: 33 610,70 zł., przyznana kwota dotacji: 15 000,00 zł.

2020-10-14