Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów – Luborzyca

29.06.2024 r. na boisku sportowym w Sulechowie odbył się piłkarski turniej o Puchar Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Rozgrywki te organizowane w naszej gminie od wielu już lat mają charakter turnieju o piłkarskie mistrzostwo Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

W tegorocznej rywalizacji o miano najlepszej piłkarskiej drużyny Gminy Kocmyrzów-Luborzyca udział wzięły zespoły: „Partyzant” Dojazdów „Ekler” Baranówka, "Sparta” Skrzeszowice, „Zawisza” Sulechów, „Sokół” Kocmyrzów, "Kosynierzy" Łuczyce oraz „Strażak” Goszcza.

Ostatecznie zdobywcą Pucharu Wójta okazał się "Sokół Kocmyrzów” który w finale pokonał UKS Zawisza Sulechów. Na trzecim miejscu uplasował się LKS Partyzant Dojazdów

Puchar zwycięzcom i nagrody finansowe wręczał ich fundator Marek Jamborski - Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. W ceremonii tej towarzyszyli Prezes „Zawiszy” Jacek Hendzel, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Marzec, oraz wiceprzewodniczący Paweł Gruchała.

Z turniejem połączone zostały obchody X - lecia powstania „Zawiszy” Sulechów podczas których specjalnymi wyróżnieniami uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla klubu.

Wójt Gminy Marek Jamborski skierował słowa podziękowania i gratulacji dla Jubilatów oraz przekazał w imieniu samorządu symboliczny dyplom.

W tym roku dodatkowo zorganizowano turniej piłkarski młodych sportowców.

W rywalizacji zmierzyły się trzy grupy wiekowe tj. skrzaty, żaki i orliki. Na boisku wystąpiło łącznie ponad 140 dzieci i młodzieży z drużyn UKS Zawisza Sulechów, Kosynierzy Łuczyce, Ekler Żel-Bet Baranówka,Akademia Piłkarska Strażaka Goszcza, AP Champions, Klub Sportowy TS Węgrzce, Wanda Kraków.

Zwycięzcą był każdy, ponieważ turniej miał na celu zorganizowanie dobrej, sportowej zabawy i pozytywnej rywalizacji. Dlatego też, wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami, a wyróżnienia otrzymali decyzją trenerów zawodnicy, bramkarze i strzelcy, którzy szczególnie przyczynili się dla drużyny.

Dekoracji zawodników dokonali trenerzy i Marek Jamborski - Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Głównym organizatorem jest Zawisza Sulechów z Prezesem Klubu Panem Jackiem Hendzel na czele przy współpracy z Gmina Kocmyrzów - Luborzyca.

 

Równolegle trwał Festyn Havana zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sulechowie przy współpracy z Zawiszą i osobami wspierającymi.

Podczas festynu dostępne były animacje dla dzieci, malowanie twarzy, dmuchańce i piana party od Hop Bęc, pokazy strażackie i kurtyna wodna od Ochotnicza Straż Pożarna w Maciejowicach, słodkie i zdrowe przekąski od KGW Sulechów, moc sportowych atrakcji i pokazy od Agro Jurek - Maszyny Rolnicze i Leśne.

 

 

2024-07-04