Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wspólnej w Łuczycach

Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S7 Kraków Widoma wprowadza tymczasową organizację ruchu w miejscowości Łuczyce.

Będzie ona polegała na wyłączeniu z ruchu kołowego ul. Wspólnej, na której kierowcy korzystają obecnie z bypassu. W związku z tym, od najbliższego poniedziałku (22.05.2023 r.) od. godz. 9 ruch w tym rejonie będzie poprowadzony objazdem o dł. ok. 4,5 km przez ulice: Wspólną, Sadową, Prądnik, Grabowiec, Nad Stawem i Załucek. Piesi będą nadal mogli bezpiecznie poruszać się 140- metrowym odcinkiem ul. Wspólnej wyłączonym z ruchu kołowego.

Taka organizacja ruchu związana jest z kontynuacją budowy obiektu nad ul. Wspólną i potrwa minimum do końca wakacji. Po wykonaniu wiaduktu ruch będzie się odbywał normalnie.

Wykonawcą obu inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak i Mosty Łódź. Zgodnie z harmonogramem budowa odcinka S7 Kraków Widoma ma się zakończyć w 2025 roku

2023-05-18