Uczniowie SP Karniów w Urzędzie Gminy

W dniu 15.01 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Karniowie, uczestniczący w projekcie unijnym „Małopolskie Talenty”, wraz z opiekunem panią Danutą Górczak, odwiedzili Urząd Gminy Kocmyrzów – Luborzyca.

W ramach wycieczki zapoznali się z działalnością urzędu, dowiedzieli się jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego, obejrzeli salę ślubów, rozmawiali z pracownikami USC. Następnie spotkali się z pracownikiem urzędu zajmującym się sprawami dotyczącymi zagospodarowaniem przestrzennego, a także z pracownikami zajmującymi się promowaniem odnawialnych źródeł energii. Uczniowie zostali także poinformowani o konieczności segregowania odpadów komunalnych.

Na koniec mieli okazję porozmawiać z Wójtem Gminy Markiem Jamborskim. Uczniowie przygotowali szereg pytań, które zadawali Wójtowi. W ramach spotkania rozmawiali o budżecie gminy, inwestycjach, które są obecnie realizowane na terenie naszej gminy oraz o projektach unijnych. Pytali także o budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Karniowie. Wójt Gminy odpowiadał na zadawane przez uczniów  pytania oraz wymienił wszystkie inwestycje realizowane w obecnym roku na terenie gminy podając także przybliżone kosztorysy. Każdy z uczniów na zakończenie spotkania otrzymał drobny upominek.

Zdjęcia: P. Danuta Górczak

2020-01-20