VII edycja akcji PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Interdyscyplinarny w Kocmyrzowie- Luborzycy zapraszają wszystkie szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie naszej gminy do przeprowadzenia VII edycji akcji PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY RÓWIEŚNICZEJ, które to akcje zawsze odbywają się w miesiącu listopadzie.

W ramach akcji zapraszamy dzieci klas I–IV, V-VIII ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym w formie plakatu – komiksu pt. „#10sekund”.

10 sekund to wystarczający czas, żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec.

Co możemy zrobić w 10 sekund, by powstrzymać przemoc?

Nie odchodź- nie odwracaj wzroku- bądź uważny/uważna obserwuj i reaguj adekwatnie do sytuacji.

Na prace plastyczne czekamy do 20 listopada 2023r.

Regulamin konkursu oraz klauzula informacyjna w załączniku.

#10sekund” to hasło kampani 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży, w której uczestniczymy kolejny już rok.

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych Fundacji po Drugie, gdzie znajdą Państwo informacje dotyczące przeciwdziałania przemocy rówieśniczej https://podrugie.pl/

2024-03-15