Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Warsztaty Zdrowia dla Kobiet

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet w wieku 50 – 69 lat w zakresie profilaktyki raka piersi” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

 17 sierpnia 2018 r. w Centrum Kultury i Promocji w Baranówce odbyły się „Warsztaty Zdrowia dla Kobiet” w ramach ww. projektu realizowanego przez Centrum Medyczne „Maszachaba”, w którym uczestniczyły panie, mieszkanki naszej gminy, urodzone w latach 1968-1949.

W programie warsztatów znalazły się m.in. wykłady na temat profilaktyki nowotworowej prowadzone przez lekarza i położną, wykład na temat zdrowych nawyków żywieniowych, nauka techniki samobadania piersi na fantomach, projekcja krótkich filmów o tematyce dotyczącej profilaktyki raka piersi oraz inne rodzaje działań prozdrowotnych, takie jak: instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej, analiza składu ciała. W tej części piątkowych „Warsztatów Zdrowia dla Kobiet” uczestniczyło ponad 48 pań, mieszkanek naszej gminy. Panie te skorzystały również z bezpłatnych badań USG tarczycy.
 W drugiej części spotkania w Baranówce, organizatorzy zapewnili jego uczestniczkom możliwość przeprowadzenia bezpłatnych badań mammograficznych, z których skorzystało 72 naszych mieszkanek.

2018-12-12