Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Wigilijne spotkanie Związku Emerytów

19 grudnia 2021 r. w Baranówce odbyło się Wigilijne spotkanie zorganizowane przez Koło Nr 4 Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Gminy Kocmyrzów-Luborzyca oraz Centrum Kultury i Promocji naszej gminy. Niedzielne spotkanie rozpoczęła Dyrektor CKiP Agnieszka Brodowska, która serdecznie powitała przybyłych na nie członków wspomnianego Koła Emerytów oraz zaproszonych Gości w osobach: Wójta Gminy Marka Jamborskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Małgorzaty Doniec, Przewodniczącego Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Grzegorza Marca, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbiety Turek, Prezesa Gminnej Organizacji PSL Stanisława Jungiewicza, Członka Sądu Krajowego ZOSP RP Krzysztofa Malika oraz Prezes Stowarzyszenia „Gmina Aktywna+” Sylwii Zawalskiej-Wierzbińskiej.

Po tym serdecznym i uroczystym rozpoczęciu Wigilijnego Spotkania w Baranówce na scenie wystąpili młodzi artyści, działającego przy naszym Centrum Kultury zespołu „Złoty Kłos”, którego dyrektorem artystycznym jest Kazimierz Cygan. Zespół zaprezentował publiczności znakomity spektakl „Małopolskie Betlejem”, będący efektem wielu miesięcy przygotowań, a którego realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego Województwa Małopolskiego. Trwający ponad godzinę spektakl publiczność nagrodziła gromkimi brawami, a wyrazem uznania dla artystów z zespołu „Złoty Kłos” były serdeczne podziękowania i symboliczne kwiaty, które panu Kazimierzowi Cyganowi wręczył pan Marek Jamborski, Wójt naszej gminy.

 

Spektakl „Małopolskie Betlejem” nie był jedynym artystycznym wydarzeniem niedzielnego spotkania. Na scenie w Baranówce wystąpił jeszcze, z koncertem tradycyjnych kolęd, działający przy Gminnym Kole Emerytów, zespół „Wspomnienie”, którego założycielką jest pani Marianna Raźny. Również i ten występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, a gratulację i podziękowania artystom złożyli pan Marek Jamborski i pani Agnieszka Brodowska.

 

Po zakończeniu, tej jakże bogatej i pełnej wspaniałych wrażeń części artystycznej, przyszedł czas na świąteczne życzenia, które wszystkim naszym emerytom i rencistom, na ręce Przewodniczącej Koła nr 4 pani Grażyny Bebak wraz z symbolicznymi „Gwiazdami Betlejemskimi”, złożyli pan Marek Jamborski, pan Grzegorz Marzec oraz pani Agnieszka Brodowska. Z kolei nasi emeryci złożyli równie serdeczne życzenia i podziękowania za dotychczasową współprace pani Agnieszce Brodowskiej – Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

2022-05-05