Wspólne obrady Rady Gminy i Gminnej Rady Seniorów

3 lutego 2020 roku odbyło się w Urzędzie Gminy spotkanie, podczas którego Rada Gminy Kocmyrzów-Luborzyca wraz z Gminną Radą Seniorów, będącą organem doradczym samorządu, wspólnie obradowały nad problematyką dotyczącą zarówno realizowanych już w naszej gminie działań na rzecz seniorów, jak i dalszego ich rozwoju.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele instytucji, które na co dzień wspierają naszych seniorów. Byli to: Dyrektor „Domu Aktywnego Seniora” w Łososkowicach - Aleksandra Serafin, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Elżbieta Turek, opiekun „Klubu Senior+” w Kocmyrzowie – Magdalena Tańska oraz przedstawiciele Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.

Jak zaznaczył w swojej wypowiedzi Wójt Gminy Marek Jamborski: „ … szczególnie ważnym elementem, na którym winno się opierać wsparcie dla wszelkich inicjatyw mających na celu dalszy rozwój aktywności naszych seniorów to szeroko rozumiana współpraca seniorów z organizacjami i instytucjami, których rolą jest jej organizowanie i szeroko rozumiane wsparcie”.

2020-02-03