Zagospodarowanie terenu sportu i rekreacji w Baranówce

Projekt pn. „Zagospodarowanie terenu sportu i rekreacji w miejscowości Baranówka poprzez wyposażenie w zaplecze socjalno-sanitarne”

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Wniosek Stowarzyszenia Gmina Aktywna+ o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” na „Zagospodarowanie terenu sportu i rekreacji w miejscowości Baranówka poprzez wyposażenie w zaplecze socjalno-sanitarne” został pozytywnie rozpatrzony.

Umowa o dofinansowanie realizacji operacji została podpisana w dniu 19 sierpnia 2019 r. Przyznane środki to kwota 103 000,00 zł. Szacowany koszt zadania wynosi 252 388,03 zł. Wkład własny zostanie sfinansowany z pożyczki udzielonej dla Stowarzyszenia Gmina Aktywna+ z gminnego budżetu.

Przedsięwzięcie obejmuje wyposażenie w zaplecze socjalno-sanitarne o charakterze kontenerowym wraz z instalacjami wewnętrznymi (wodną, kanalizacji sanitarnej i elektryczną) oraz przyłączami zewnętrznymi. Lokalizacja inwestycji obejmuje teren boiska sportowego o nawierzchni trawiastej położonego w sąsiedztwie prężnie działającego Centrum Kultury i Promocji i Szkoły Podstawowej. Kontenery zostaną wyposażone w niezbędne szafki ubraniowe, ławki oraz akcesoria łazienkowe. Teren zostanie dodatkowo zagospodarowany poprzez budowę chodnika z kostki betonowej, ciągu pieszo-jezdnego oraz 2 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Realizacja projektu sprzyjać będzie zwiększeniu aktywności sportowej, integracji mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży, wzmocnieniu więzi z miejscem zamieszkania.

2019-08-29