Zlot Krajoznawczo - Turystyczny pt. " Zabytkowe zamki, pałace i dwory Małopolski"

Dnia 13 maja 2023 roku uczestnicy Oddziału Wojskowego PTTK im. gen. Józefa Bema w Krakowie wraz z Klubem Turystyki Motorowej "KRAK" zorganizowali Zlot Krajoznawczo - Turystyczny pt."Zabytkowe zamki, pałace i dwory Małopolski".

Zlot rozpoczął się pod budynkiem Urzędu Gminy, gdzie lokalny historyk i redaktor Wiadomości Lokalnych Jerzy St. Kozik wygłosił wykład na temat historii Gminy Kocmyrzów - Luborzyca, ze szczególnym odniesieniem do miejsca w którym znajdowali się zebrani słuchacze oraz do zaplanowanej trasy zlotu. Na mapie trasy zlotu znalazły się min. dwory w Goszczy, Wilkowie, Goszycach, Skrzeszowicach i Czulicach.

2024-03-15