Informacje w sprawie złożonych wniosków - wyniki konkursów

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca złożyła wnioski o przyznanie pomocy finansowej do następujących programów i konkursów: program "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa-MIRS", program "Małopolskie Remizy 2019", konkurs "Kapliczki Małopolski 2019".

Poniżej przedstawiamy wyniki i zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Dofinansowanie w ramach Programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS”

Dzięki projektowi pod nazwą „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa - MIRS” mieszkańcy Małopolski zyskają łatwiejszy dostęp do wysokiej jakości obiektów sportowych i rekreacyjnych, a tym samym – nowe, atrakcyjne możliwości spędzania wolnego czasu.
Na dofinansowanie zadań związanych z budową oraz modernizacją istniejących już obiektów Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 9 mln złotych, a 70 jednostek samorządu terytorialnego otrzyma wsparcie. Wśród jednostek, które otrzymały dofinansowanie znajduje się również nasza Gmina. W ramach wyżej wymienionego Programu uzyskaliśmy wsparcie w wysokości 136 000,00 zł. na realizację zadania: „Modernizacja Boiska Sportowego w Luborzycy polegająca na wymianie nawierzchni i montażu wyposażenia”. Całkowity koszt inwestycji wynosi 391 216,39 zł.

Dofinansowanie w ramach Programu „Małopolskie Remizy 2019”

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, iż Gmina Kocmyrzów-Luborzyca znalazła się na liście beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Programu „Małopolskie Remizy 2019”.
Do konkursu zgłoszono zadanie pn. „Roboty remontowo-budowlane na remizie OSP w Łososkowicach”. Prace obejmują wymianę stolarki okiennej, ślusarki i stolarki drzwiowej oraz renowację i malowanie elewacji. Koszt całkowity zadania wynosi 102 183,04 zł.,a przyznana kwota dofinansowania 40 873 zł. Program „Małopolskie Remizy” realizowany jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego od 2009 r. Jego celem jest polepszenie warunków w remizach strażackich oraz wzrost zabezpieczenia sprzętu znajdującego się w budynkach, a tym samym zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Małopolski. W 2019 roku Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył łącznie ponad 4,3 mln na dofinansowanie prac budowlano-remontowych w 122 małopolskich remizach.

Dofinansowanie w ramach konkursu „Kapliczki Małopolski 2019”

Projekt „Kapliczki Małopolski” to Program realizowany przez Samorząd Województwa Małopolskiego, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w tegorocznej edycji konkursu złożono aż 149 wniosków na łączną kwotę ponad 2,3 mln zł. Komisja konkursowa oceniająca wnioski zarekomendowała 77 zadań, a samorząd województwa zdecydował, by na ich realizację przekazać dotację w łącznej wysokości prawie 750 tys. zł. W trosce o zachowanie naszego dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń, dzięki przyznanemu dofinansowaniu, konserwację przejdą m.in. często zaniedbane kapliczki, figury świętych, czy przydrożne krzyże z terenu Małopolski.

Również Gmina Kocmyrzów-Luborzyca w ramach konkursu „Kapliczki Małopolski_2019”, złożyła wniosek o dofinansowanie zadań:

• „Kompleksowe prace konserwatorsko-budowlane przy kapliczce Św. Floriana pochodzącej z ok. 1835 r. w Maciejowicach”.

• „Kompleksowe prace konserwatorsko-budowlane przy kapliczce Św. Jana z pierwszych dekad XX w. w Wysiołku Luborzyckim”.

Kapliczka Św. Floriana w Maciejowicach znalazła się na liście obiektów, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach wyżej wymienionego Programu. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 4 000,00 zł., natomiast koszt całkowity realizacji prac 12 660,71 zł.

2019-04-29