Międzypokoleniowa Wieczerza Wigilijna

20 grudnia 2019 roku Stowarzyszenie Gmina Aktywna + z pomocą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy zorganizowało Międzypokoleniową Wieczerzę Wigilijną. Było to już trzecie spotkanie wigilijne organizowane w naszej Gminie. Przy wspólnym świątecznym stole spotkali się samotni, starsi, niepełnosprawni mieszkańcy naszej gminy. Były też rodziny wielodzietne.

Przybyłym na uroczystość licznym gościom ciepłe, serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne złożył obecny na spotkaniu Wójt Gminy – pan Marek Jamborski oraz pani Małgorzata Doniec - Przewodnicząca Rady Gminy.
Spotkanie Wigilijne rozpoczęto od odczytania przez proboszcza Tadeusza Majchera fragmentu Ewangelii mówiącej o wydarzeniu z przed 2000 lat oraz wspólną modlitwą.

Międzypokoleniowa Wieczerza Wigilijna zgromadziła około 80 osób, dla których w wielu przypadkach była to jedyna okazja do wyjścia z domu, spotkania się ze znajomymi , czy też spędzenia kilku godzin w miłej atmosferze , przy stołach zapełnionych świątecznymi przysmakami.

Szczegółowa relacja z tego wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej:

2019-12-23