Setne urodziny Pana Stanisława Gorczycy

1 stycznia 2020 roku miało miejsce wyjątkowe święto. Tego to bowiem dnia swoje setne urodziny obchodził mieszkaniec naszej gminy Pan Stanisław Gorczyca z Pietrzejowic.
Dzień później tj. 2 stycznia 2020 roku, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, odwiedził naszego Dostojnego Jubilata i przekazał Mu serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat, bogatych w zdrowie i szczęśliwe chwile. Gratulacje Panu Stanisławowi złożyli także: Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Ewelina Kałkus, pani Renata Rumińska – Busz, reprezentującą Gminną Radę Seniorów oraz przedstawiciel Rady Sołeckiej Pietrzejowic pan Witold Busz.
Setna rocznica urodzin stała się doskonałą okazją do wspomnień najważniejszych wydarzeń w życiu naszego Jubilata. Pan Stanisław Gorczyca urodził się 1 stycznia 1920 roku w miejscowości Wronin. W latach 1934 -1941 pracował w majątku ziemskim rodziny van Wollenów w Czulicach. W roku 1941 został skierowany przez okupacyjne władze niemieckie na roboty przymusowe w III Rzeszy. Do Polski wrócił w roku 1946. W tymże roku, po ślubie z Walerią Koster, przeprowadził się do Pietrzejowic, gdzie mieszka do dziś. Pan Stanisław pracował przy budowie Nowej Huty, choć jego pierwszym zakładem pracy po powrocie do Polski w 1946 roku, była Krakowska Fabryka Drutu i Gwoździ. Nasz Jubilat doczekał się 4 dzieci, 9 wnucząt, 12 prawnucząt i 1 praprawnuka.
Dostojnemu Jubilatowi jeszcze raz życzymy zdrowia oraz wszelkiej radości i pomyślności.

2020-01-07