"Złoty Jubileusz" w Luborzycy

Dnia 30 kwietnia 2019 r. w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została przez proboszcza parafii księdza Tadeusza Majchera uroczysta Msza święta, w trakcie której nastąpiło odnowienie Sakramentu Małżeństwa przez pary małżeńskie z naszej gminy, obchodzące w tym roku Jubileusz pięćdziesięciu lat pożycia małżeńskiego. Po zakończeniu, tego wyjątkowego nabożeństwa, dalsza część uroczystości „ZŁOTYCH GODÓW” odbyła się w Domu Spotkań Rodziny Kolpinga w Luborzycy, gdzie Jubilatów powitała pani Ewelina Kałkus – Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego naszej gminy.

Po powitaniu, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca pan Marek Jamborski, udekorował dostojnych Jubilatów honorowym „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanym im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Tuż po zakończonej uroczystości dekoracji serdeczne życzenia wraz z wyrazami uznania i szacunku złożyli naszym szanownym Jubilatom pan Marek Jamborski – Wójt Gminy oraz pani Małgorzata Doniec – Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.

Następnie, w imieniu uhonorowanych tego dnia Jubilatów, pan Zbigniew Radziszewski podziękował panu Wójtowi Markowi Jamborskiemu za złożone życzenia oraz organizację tej wyjątkowej uroczystości.

We wtorek 30 kwietnia 2019 r., tym wyjątkowym wyróżnieniem, jakim jest „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, uhonorowani zostali Państwo:

• Krystyna i Władysław BROŚ - Zastów
  • Barbara i Stanisław FRANCZAK - Prusy
  • Marta i Jerzy KWIATKOWSCY - Sulechów
  • Elżbieta i Jerzy ŁAPA - Dojazdów
  • Mieczysława i Józef MIECHOWICZ - Czulice
  • Stanisława i Jan NOWAK - Kocmyrzów
  • Zofia i Zbigniew RADZISZEWSCY - Dojazdów
  • Teresa i Stanisław RAŚ - Łuczyce
  • Janina i Jan SKARBIŃSCY - Karniów
  • Helena i Edward SŁABOŃSCY - Luborzyca
  • Zofia i Henryk SOKÓŁ - Dojazdów
  • Stanisława i Józef SZCZAŁBA - Baranówka
  • Lucyna i Józef ZIELIŃSCY - Wola Luborzycka
  • Adela i Józef ZIÓŁEK - Łososkowice

Wszystkim dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i zadowolenia z każdego wspólnie spędzonego dnia.

Zdjęcia: Robert Adamski

2019-04-30